Fakhravac | فخراوک

  روند تحقیق و توسعه واکسن کووید ۱۹ فخرا از اول فروردین ۹۹ با حمایت شهید محسن فخری زاده آغاز گردید و در پایان خرداد ماه اولین کاندید واکسن کووید ۱۹ از نوع کشته شده، تست های خود را با موفقیت طی نمود و وارد تولید آزمایشی گردید.به موازات، فرایند تست های حیوانی بر ۴ گونه مختلف آغاز و تا پایان شهریور ماه به اتمام رسید.موفقیت واکسن فخرا در طی نمودن کلیه ارزیابی های کیفی و تکمیل تست های پیش بالینی در اسفند ۹۹ منجر به دریافت کد اخلاق در پژوهش از کمیته ملی واکسن گردید. واکسن فخرا از نوع ویروس کشته شده بوده و تولید آن از تهیه بذر واکسن از نمونه بیماران ایرانی آغاز شده سپس وارد فرایند کشت ویروس میگردد.در ادامه جمع آوری ویروس تکثیریافته، تخلیص و غیر فعالسازی ماده موثره صورت میگیرد و پس از طی نمودن تست های کنترل کیفی وارد فورمولاسیون و سپس پرکنی ویال های تزریقی می شود.کلیه مراحل ساخت واکسن تحت نظارت کامل واحدهای کنترل و تضمین کیفیت صورت می گیرد تا اطمینان از سلامت و اثربخشی واکسن تولید شده به طور کامل حاصل گردد.
  نتایج تست های حیوانی بر ۴ گونه موش،خرگوش،خوکچه هندی و میمون سلامت واکسن فخرا و ایمنی زایی ۱۰۰ درصد آن را تایید نموده است. مجموعه محققین و کارکنان شرکت میلاد دارو نور با تمام توان در راستای تولید محصولی با کیفیت در تراز بین المللی گام برداشته و در جهت سلامتی و خدمت به هم وطنان عزیز خود از تلاش شبانه روزی دریغ نخواهند داشت. سلامتی مردم کشور عزیزمان و اعتلای ایران اسلامی تنها هدف و آرمان ماست.

  10 دیدگاه ها

  1. رضا گفت:

   سلام اگر تمام مراحل ثبت نام و تایید توسط پزشک انجام شود میتوانانصراف داد!؟ به هر دلیلی!؟

  2. محمد ونکی گفت:

   سلام
   برای من دعوت جهت تست واکسن فخرا آمده است آیا بعد از زدن باید قرنطینه باشیم

  3. سلام خداقوت مرحبا احسنت یادش گرامی شهیدعزیزمان

  4. نجاتی گفت:

   با سلام
   چه نفعی برای ما حاصل می شود کاندید بشیم برای تزریق واکس؟

  5. مجید وزیری‌شهرکی گفت:

   مفتخر هستم ک ب جان من و خانواده‌ام، علم شهید فخری زاده دانشمند باایمان و اخلاق و خار چشم دشمنان، تزریق شود. شاید این یادگاری در جانم باعث شود ک مورد شفاعتش قراربگیریم.. 🙏🌹

  6. رضا ضیایی گفت:

   سلام
   اگر در تست واکسن کرونا برای من مشکلی پیش بیاد با عوارض واکسن آیا جوابگو هستن؟

   • ادمین گفت:

    با سلام و احترام مطالعات پیش بالینی بی ضرری واکسن فخرا را نشان داده است اما با توجه به آزمایشی بودن تزریق این واکسن در انسان بروز عوارض منتفی نمی-باشد. لذا کلیه افرادی که واکسینه می¬شوند تا پایان مطالعه تحت پوشش بیمه قرار می-گیرند.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *